O nas


Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy


Zarząd Fundacji

Mateusz Hładki - prezes Zarządu, TVN
Anna Kołtunowicz - Gazeta Wyborcza
Agnieszka Milczarz - Wydarzenia, Polsat

 

Rada Fundacji

Katarzyna Kolenda-Zaleska, Fakty TVN, TVN 24 (przewodnicząca Rady)
Piotr Kraśko, TVN
Paweł Lisicki, Do Rzeczy
Mikołaj Lizut, TOK FM
Marta Kuligowska, TVN 24
Andrzej Morozowski, TVN 24
Piotr Najsztub, TOK FM
|Janina Paradowska, Polityka|
Konrad Piasecki, TVN
Małgorzata Subotic
Dominika Wielowieyska, Gazeta Wyborcza

 

Kim jesteśmy?

Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy powstała z potrzeby serca dziennikarzy z różnych mediów. Jest organizacją non-profit. Jej nadrzędnym celem jest pomoc dla najbardziej potrzebujących - chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji dzieci.  

Organizowany od 1998 roku Bal, w którym co roku uczestniczy ok. 1000 – 1200 gości, jest jedyną, środowiskową imprezą o ugruntowanej renomie, gromadzącą tak licznie przedstawicieli wszystkich mediów oraz osoby ze świata polityki, biznesu i kultury.

Więcej o poprzednich Balach >>
Statut Fundacji >>
 
Co robimy?
Fundacja wspomaga zarówno placówki opieki zdrowotnej, jak i instytucje opieki społecznej, domy dziecka i organizacje osób niepełnosprawnych, związane z opieką nad dziećmi. Przy okazji podejmowanych przez Fundację działań, takich jak coroczne bale, pikniki, czy spektakle teatralne, jak np. „Kot w butach” grany przez dziennikarzy w warszawskim Teatrze Buffo, czy telewizyjny „Kopciuszek” w reżyserii Krystyny Jandy, udało się zebrać łącznie ok. 3 000 000 PLN.
 
Komu pomogliśmy?
Wśród placówek, którym udało się pomóc, były m. in.: Klinika Onkologii oraz Klinika Niemowlęca Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Towarzystwo Nasz Dom, domy dziecka, fundacje regionalne działające na rzecz wspierania rodzicielstwa zastępczego, a także dziesiątki innych szpitali oraz organizacji pożytku publicznego.