Poprzednie Bale

XIX Charytatywny Bal Dziennikarzy

Dochód z 19. Charytatywnego Balu Dziennikarzy wyniósł 381 000 zł i trafią do::

Centrum Zdrowia Dziecka 

Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła 

Fundacji Dla Wolności.

XVIII Charytatywny Bal Dziennikarzy

Dochód z 18. Charytatywnego Balu Dziennikarzy wyniósł  480 000 zł i trafił do podopiecznych fundacji: 

Fundacja TVN Nie jesteś sam
Fundacja Radia Zet
Fundacja Polsat
Fundacja „Przyjaciółka” wydawnictwa Edipresse
Program „Żółty talerz”.

XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy 

Głównym celem, na który został przeznaczony dochód z XVII Balu była pomoc podopiecznym Fundacji „Dorastaj z Nami” oraz Fundacji "Po Drugie". Fundacja "Dorastaj z Nami" wspiera edukację dzieci, których rodzice zginęli pełniąc służbę publiczną. To dzieci żołnierzy, strażaków, ratowników górskich i policjantów. Fundacja „Po Drugie” otacza opieką młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym i patologią. Zajmuje się wychowankami placówek resocjalizacyjnych. Organizuje dla nich warsztaty, które mają rozwijać umiejętności społeczne, uczy jak stawać się mądrym rodzicem, jak i gdzie korzystać z kultury itp. Wsparto również dzieci, którymi opiekują się Fundacje Polsat i TVN "nie jesteś sam".

XVI Charytatywny Bal Dziennikarzy

Zarząd i Rada Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy dziękują gościom, sponsorom i partnerom za udział w XVI Charytatywnym Balu Dziennikarzy. W Balu uczestniczyło około 1000 gości, przedstawicieli mediów, świata biznesu, polityki i kultury. Imprezę poprowadziło trio znakomitych dziennikarzy - Agata Młynarska, Kinga Rusin i Maciej Dowbor. Goście usłyszeli Ewę Bem, Mrozu i dziennikarski zespół Poparzeni Kawą Trzy. W trakcie Balu odbyła się aukcja wyjątkowych darów przekazanych Fundacji przez ludzi wielkiego serca. Dary wylicytowano łącznie za 250.500 złotych. Dochód z Balu wyniósł 340 tys. zł. Został przeznaczony na wsparcie młodych podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz młodych podopiecznych Fundacji Polsat i Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

XV Charytatywny Bal Dziennikarzy

Serdecznie dziękujemy za udział w jubileuszowym XV Charytatywnym Balu Dziennikarzy. Dzięki Waszej obecności i zaangażowaniu udało nam się zebrać ok. 170 tys. zł na wsparcie świetlic środowiskowych i terapeutycznych dla dzieci. Pieniądze wkrótce zostaną przekazane beneficjentom. Podczas Balu zebraliśmy również fundusze dla Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk, która ma na celu pomoc dzieciom po najcięższych urazach mózgu oraz stworzenie kliniki "Budzik".

Państwa 1% może pomóc dzieciom w lokalnych społecznościach. Dzięki niemu najmłodsi mogą uczyć się w godnych warunkach i spotkać życzliwych ludzi. KRS: 0000 196328. Liczymy na Państwa pomoc i obecność także w przyszłym roku!

XIV Charytatywny Bal Dziennikarzy

Dochód z tegorocznego 14. Charytatywnego Balu Dziennikarzy wyniósł blisko 250 tys. zł. Tym samym udało nam się utrzymać zeszłoroczny wynik, mimo iż ceny biletów-cegiełek zostały w tym roku nieco obniżone.

Podczas tegorocznego balu goście mieli okazję zlicytować m.in.: podarowany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego unikatowy album nagrań Ignacego Jana Paderewskiego "Paderewski. The Historical Recordings 1937", który kupiono za kwotę 4 tys. zł. Na całym świecie wyprodukowano tylko 21 egzemplarzy albumu. Ma go m.in. prezydent USA Barack Obama. Album zawiera specjalne przesłanie dla hojnego ofiarodawcy z podpisem prezydenta. Pod młotek poszła również podarowana przez Prezydent Miasta St. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz piłka, którą Legia Warszawa grała z Rapidem Bukareszt w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Legia wygrała. Piłka z podpisami wszystkich zawodników została zlicytowana za 6 tys. zł.

Jednak największym zainteresowaniem spośród przedmiotów ofiarowanych na tegoroczną licytację cieszył się samochód sterowany radiem Porsche ORLEN Verva Racing Team, z autografem Kuby Giermaziaka, jednego z najlepszych naszych kierowców. Wyścigówka została wylicytowana za kwotę 18 tys. zł.

Bal odbył się w sobotę 4 lutego w auli Politechniki Warszawskiej. Wejściówka dla dziennikarza kosztowała 150 zł, za bilet z rezerwacją miejsca przy stoliku trzeba było zapłacić 350 zł. Pozostali goście balu nabywali cegiełki-wejściówki za 250 zł lub za 450 zł, jeżeli chcieli mieć miejsce siedzące przy stoliku.

XIII Charytatywny Bal Dziennikarzy

Zeszłoroczny Bal Dziennikarzy cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Na balu bawiło się blisko 1200 osób ze świata mediów, polityki, biznesu oraz kultury. Dzięki tak licznej obecności udało się zabrać ponad 250 000 zł.

Dochód z ubiegłorocznego Balu został przekazany na dożywianie dzieci w szkołach poszkodowanych powodzią w roku 2010. Fundacja przekazała kwotę 250 tys. zł Polskiej Akcji Humanitarnej (w ramach akcji Pajacyk), która posiadając najlepsze zaplecze operacyjne zorganizowała dożywianie dzieci w ponad 19 placówkach szkolnych. Współpraca z PAH pozwoliła na wydanie potrzebującym dzieciom 92 308 ciepłych posiłków przez 188 dni roku szkolnego.